Matematik

Android için En iyi 6 Fotoğraf Tarama Uygulaması

Kağıtların yavaş yavaş geride kaldığı ve dijital ortama bir adım daha yaklaştığımız günümüzde, bazen fiziksel bir belgenin dijital kopyasına ihtiyacımız olabiliyor. Belgeleri taramak için her zaman yanımızda tarayıcı olmadığından, fotoğraf tarama uygulamaları imdadımıza yetişiyor. Oldukça iyi işler çıkaran bu uygulamalardan hazırlanan bu listede, Android için en iyi 6 fotoğraf tarama uygulaması anlatılıyor:
1- Adobe Scan

Geçtiğimiz günlerde duyurulan Adobe Scan, Android cihazlarınızda herhangi bir belgeyi dijitale aktarmanızda kolaylık sağlıyor. Fatura, notlar, kartvizitler, dilekçeler ya da bunların dışındaki herhangi bir belgeyi PDF dosyasına dönüştürebileceğiniz uygulamada, çok sayfalı içerikleri yeniden sıralama, kırpma ve döndürme gibi işlemler de uygulayabiliyorsunuz. Tarattığınız dosyaları Office dosyası olarak kaydedebileceğiniz uygulamada, Adobe Document Cloud‘da da saklayabilirsiniz.

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

2- Office Lens

Microsoft’un sunduğu Office Lens uygulaması, taradığınız belgenin çeşidini ve onu nasıl görmek istediğinizi seçmenizi sağlıyor. Ofisteyken bir belgenin üzerine objektifi yaklaştırdığınızda doküman arka planı arasında farklılık gösterecek ve arka plan dokümanla aynı renge sahip olmadığı sürece başarılı sonuçlar elde edebileceksiniz.

Taradığınız belge üzerinde kırpma, döndürme gibi işlemleri yapabileceğiniz uygulamada, belgenizi OneNote ve OneDrive hesabınıza kaydedebiliyor ya da Word veya PowerPoint dosyası olarak da kaydedebiliyorsunuz.

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
3- Cam Scanner

Elinizdeki bir belgenin fotoğrafını çektikten sonra otomatik olarak PDF formatına dönüştüren CamScanner uygulaması, dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip. Oldukça basit adımlarla belgelerinizi tarayabileceğiniz uygulamada, okuldayken tahtayı da çekerek PDF formatına dönüştürebilmeniz mümkün. Ücretsiz sürümünde belgelerinize filigran ekleniyor ve reklamlarla karşılaşıyorsunuz

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

4- Tiny Scanner

Ücretsiz ve oldukça hafif bir fotoğraf tarama uygulaması olan Tiny Scanner, çektiğiniz fotoğrafları PDF’ye dönüştürerek kaydetmenizi sağlıyor. Renkli taramanın dışında siyah-beyaz tarama da yapabileceğiniz uygulamada, belgelerinizi korumak için şifre de ekleyebiliyorsunuz. Ücretsiz sürümünde reklamlara katlanmanız gerekiyor.

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

5- ScanBot

Oldukça iyi tasarlanmış bir fotoğraf tarama uygulaması niteliğindeki Scanbot, taramalarınızı Google Drivehesabınıza otomatik olarak yüklemenize imkan sağlıyor. Çok sayfalı PDF oluşturma özelliği de sunan Scanbot uygulamasında QR kodu veya iletişim bilgilerini de tarayabilirsiniz. Taradığınız belgeleri ister kaydedebilir, isterseniz de paylaşabilirsiniz.

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

6- Genius Scan

Dropbox, Box, Evernote ve popüler diğer bulut depolama hizmetleriyle uyumlu olarak çalışan Genius Scan uygulaması, akıllı sayfa tarama özelliği ile taramak istediğiniz belgeleri net bir şekilde tespit edebiliyor. Taradığınız belgeleri renkli veya siyah-beyaz olarak dönüştürebilme, dosyaları paylaşabilme, çok sayfalı dosyaları PDF olarak tarama gibi özellikler sunan Genius Scan uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Kaynak: https://www.tamindir.com/blog/android-icin-en-iyi-6-fotograf-tarama-uygulamasi_30484

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu