MATEMATİK

Eğitimciler İçin En İyi 5 Android Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Eğitimciler İçin En İyi 5 Android Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Google Play Store içerisinde sayısız fotoğraf düzenleme uygulaması bulunuyor. Ancak bir eğitimci için bunlardan hangisi en iyisi diye bir soru yönelttiğimizde yaptığımız araştırmalar sonucunda sadece bir tanesinin en iyisi olduğunu söylemek yanlış olur.

Google Play Store içinde fotoğraf düzenleme uygulaması ararken dikkat ettiğimiz belli başlı noktalar şunlar:

  • Kullanımı kolay mı?
  • İhtiyaçları karşılıyor mu?
  • Uygulamayı indirip kullanan ciddi kullanıcı yorumları hangi yönde?
  • Türkçe Dil Desteği mevcut mu?
  • İndirilme ve aldığı puan yüzdesi dördün üzerinde mi?

Bu başlıklara dikkat ederek yaptığımız ve sizler için seçtiğimiz 5 fotoğraf düzenleme aracını şimdi sizlerle paylaşalım:

1- Snapseed:

“Google tarafından geliştirilmiş eksiksiz ve profesyonel bir fotoğraf düzenleyici” ifadeleri ile oldukça iddialı olduğunu dile getiren bir uygulama. Özellikle TEXT ve fotoğraf efektleri ile sloganın hakkını veriyor dersek yanlış bir cümle kullanmamış oluruz.  Google Play Editör seçimi ve 4.5 puan ortalaması ile yorumcuların ekseriyetinin övgüyle bahsettiği bu uygulamanın mutlaka tablet ve telefonunuzda olması gerektiğini hatırlatıyoruz. Uygulamanın Türkçe arayüzü mevcuttur

Uygulamayı Yükle

2- Textgram:

Codeadore firması tarafından geliştirilen ve son zamanların en çok kullanılan mikro görsel blogu instagram için üretilmiş olan Textgram, adında da yer aldığı gibi ister uygulama içinde hazır olarak gelen arayüzlere yazı efektleri ekleyerek ister ebatlarını kullanıcının belirlediği ve yine arayüzünü dilerse kendisinin mobil cihazından yükleyerek değiştirebileceği bir fotoğraf düzenleme uygulaması. 4.4 puan ortalaması ve yorum yapan ciddi kullanıcıların tavsiyeleri ile biz de bu uygulamayı denedik ve sizlere de yükleyerek kullanmanızı en azından test etmenizi tavsiye ediyoruz. Uygulamanın Türkçe arayüzü mevcuttur

Uygulamayı Yükle


3- Pixellab:

Pixellab, Imagin Studio firması tarafından geliştirilen ve bizim de “Dinde Nedir?” görsellerimizi hazırladığımız, beğenerek ve keyifle kullandığımız, hem kullanımı hem özellikleri oldukça profesyonel olan bir yazı ve fotoğraf düzenleme aracıdır.  Hazırladığınız yazı ve fotoğrafları dilerseniz proje olarak dilerseniz farklı resim (jpg, png) formatlarında kaydedebilirsiniz. 4.6 ortalama puana ve yoğun kullanıcı desteğine sahip olan bu uygulamanın Türkçe arayüzü mevcuttur.

Uygulamayı Yükle

4- Pixlr:

Stok fotoğrafçılığın dünyadaki sayılı isimlerinden biri olan 123 Fotoğrafçılık tarafından geliştirilmiş ve tamamen adına uygun olarak fotoğraflar üzerindeki profesyonel değişiklik için tabiri caiz ise biçilmiş bir kaftan. Alelade bir fotoğrafa bile Photoshop kalitesinde çeşitli efektler vererek hatta bu resimlere yazılar ekleyerek farklı bir boyut kazandırabileceğiniz Pixlr uygulaması mutlaka mobil cihazınızda bulunmalı. 4.4 puan ortalaması ve yorumcu desteğini alan uygulamanın ayrıca Türkçe arayüzü mevcuttur.

Uygulamayı Yükle

 

5- Toolwiz Photos:

Reklamsız ve profesyonel fotoğraf düzenleyici araçlardan sonuncusu Toolwiz. İçerisinde bulunan 120’den fazla profesyonel araçla Toolwiz size, resimleri düzenleme ve güzelleştirme olanağı sağlar ve hatta fotoğraflarınızı sanatsal bir başyapıta dönüştürür. Diğer dört uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da resimlerinizi hem paylaşabiliyor hem de sanal bulutunuzda saklayabiliyorsunuz. Türkçe arayüzü mevcuttur.

Uygulamayı Yükle

 

Kaynak: https://dinveteknoloji.com/egitimciler-icin-en-iyi-5-android-fotograf-duzenleme-uygulamasi/

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu